Stamboll 4 Ditë

Stamboll 4 Ditë

Çmimi

75.00

Kohëzgjatja

4 days

Max Persona

30

Mosha e Lejuar

0+

Përshkrimi

Udhetim 4 dite ne Stamboll, ku ju jepet mundesia te vizitoni te gjitha atraksionet turistike te qytetit.

 • 5-8, 11-14, 17-20, 24-27 31 Mars - 3 Prill
 • 7-10, 15-18, 22-25, 29 Prill - 2 Maj

Informacione të rëndësishme:

 • (Per shkak te masave te COVID-19 nese limiti i doganes do te jete plotesuar udhetimi do te kryhet nga Bullgaria)
 • Duhet te mbani maska pergjate udhetimit.

Në lidhje me kushtet dhe specifikat e COVID-19 për të kaluar kufirin  në TURQI do i’u duhet të keni:
Test te shpejte Antigene (TE CILIN MUND TA KRYENI NE NISJE NE TIRANE) ose PCR Test, të cilin mund ta kryeni tek Laboratoret e akredituar ; Test i shpejte Rapid duhet te jete jo i vjeter sesa 48 ore ndersa PCR-ja duhet të jetë jo më i vjetër sesa 72 orë para mbërritjes në Turqi ose pashaporte vaksinimi me te dyja dozat.

Përfshihet:

 • Udhetim vajtje – ardhje me autobus.
 • Akomodimi në hotel 3* OSE 4*.
 • Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
 • Nje valixhe.
 • Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit.

Nuk Përfshihet:

 • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë Program.
 • Siguracioni i jetes në Udhëtim.
 • Hyrjet në Monumente dhe Muzeume. (Sarajet Topkapi 25 Euro, Akuariumi 15 Euro, Muzeu i Luftes 8 Euro, Turkish Show ne anije 32 Euro)
 • Shetitja me anije 10 Euro, (Pjesemarrje e obliguar per te gjithe pjestaret e grupit)

Programi

Dita 1

 • Nisja nga Tirana ne oren 19:00, (1 dite para dates se nisjes).
 • Vazhdojme udhetimin drejt Stambollit nepermjet Kapshtices.
 • Ndalesa te shkurtra gjate rruges.
 • Pas kryerjes se formaliteteve kufitare mberrijme ne Stamboll.
 • Akomodimi ne hotel pasdite.

Dita 2

 • Mengjesi ne hotel.
 • Pas mengjesit nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti nga Hipodromi, Xhamia Blu, Kisha e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse, Sarajet e Sulltanit.
 • Kohe e lire ne Grand Baazar.
 • Akomodimi ne hotel ne Stamboll.
 • Opsionale, TURKISH SHOW.

Dita 3

 • Mengjesi ne hotel.
 • Nisim turin e vizitave ne akuariumin e Stambollit, Muzeu Historik Panorama 1453 , shetitje me anije ne Bosfor, vizite ne Dolma Bahce & ne shetitoren kryesore.
 • Qendrim i lire nen sugjerimin e guides.
 • Akomodimi ne hotel.

Dita 4

 • Mengjesi ne hotel.
 • Nisja drejt Tiranes.
 • Ndalesa te shkurtra gjate rruges.
 • Mberritja ne Tirane, Durres dhe Elbasan ne darke vone.

Tour Map

Book This Tour

please, select date first

Login

Star Tours ju mundëson të vizitoni çdo atraksion turistik në Shqipëri dhe botë. Gjithashtu ofrojmë shërbimin VIP të transportit të udhëtarëve me mjetet më të reja dhe komode të transportit.

Adresa

Cel

Email