Meteora – Kallabaka – Janine 2 Ditë

Meteora – Kallabaka – Janine 2 Ditë

Çmimi

55.00

Kohëzgjatja

2 days

Max Persona

30

Mosha e Lejuar

0+

Përshkrimi

Udhetimi organizohet ne datat e meposhtme:

 • 5-6, 6-7, 7-8, 12-13, 13-14, 19-20, 26-27 Mars

Përfshihet:

 • Udhetitmi me autobus komod vajtje – ardhje dhe shetitjet.
 • Akomodimi ne hotel 3* Kallabaka.
 • Mëngjesi.
 • Shoqërues Shqiptar gjate gjithe udhetimit.

Nuk Përfshihet:

 • Drekat dhe Darkat gjatë ditëve të udhëtimit.
 • Hyrjet ne manastire.
 • Siguracioni i jetes ne udhetim.
 • Taksa lokale e ligjit Grek 3 Euro nata per dhome

Programi

Dita 1

 • Nisja nga Tirana në oren 05.00.
 • Vazhdojme udhëtimin me autobus për në Janinë.
 • Pushime të shkurtra gjatë rrugës.
 • Kalimi nga pika kufitare e Kakavisë drejt Janinës, kryeqendrës së Epirit.
 • Vizitohet Kalaja, Sheshi Qëndror, Manastiret dhe Xhamitë e Vjetra dhe ishulli i Janines ku ndodhet dhe shtepia muzeale e Ali Pashe Tepelenes.
 • Pasdite vonë, vazhdimi i rrugës për në Kallabaka.
 • Sistemimi dhe akomodimi në hotel.

Dita 2

 • Mengjesi në hotel.
 • Paradite, vizitë panoramike e disa prej manastireve më të famshëm të Meteorës. Zonës më të bukur në Greqi që shquhet për bukurinë e saj natyrore dhe pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCO.
 • Konsumimi i ushqimit në Meteora.
 • Vizitë në Kostur.
 • Kthimi ne Shqipëri nga dogana e Kapshticës.
 • Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës për kafe.
 • Mberritja në Tiranë në mbremje.

Tour Map

Book This Tour

please, select date first

Ture Të Ngjashme

Login

Star Tours ju mundëson të vizitoni çdo atraksion turistik në Shqipëri dhe botë. Gjithashtu ofrojmë shërbimin VIP të transportit të udhëtarëve me mjetet më të reja dhe komode të transportit.

Adresa

Cel

Email