Mavrovë Strugë Ohër 2 Ditë

Mavrovë Strugë Ohër 2 Ditë

Çmimi

45.00

Kohëzgjatja

2 days

Max Persona

30

Mosha e Lejuar

0+

Përshkrimi

Ne kete tur dy ditor keni mundesine te vizitoni qytetet Shqipetare ne Maqedonine e Veriut Struga dhe Ohri duke mberritur ne Mavrovën e zbardhur nga bora.

Datat e Nisjes:

1, 2, 8, 15, 22, 29 Janar

Akomodimi:

Hotel Prestige 4*  – 45 Euro
Hotel Mirage 4* Plus (Pishina Sauna Jakuzi) – 59 Euro

Përfshihet/Nuk Përfshihet

 • Udhëtim me autobus komod.
 • Akomodimi në Hotelin perkates.
 • Mengjesi dhe Darka ne Hotelin perkates.
 • Perdorimi i Pishina, Sauna, Jakuzzi per klientet e akomoduar ne Hotel Mirage.
 • Të gjitha guidat sipas programit.
 • Shoqerues shqiptar.
 • Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Shëtitja me anije 3-5 euro / person.
 • Pagesat për hyrje në muzeume.
 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim.

Programi

Dita 1

 • Nisja nga Tirana në orën 06 : 30.
 • Nisja nga Durrësi në orën 06 : 00.
 • Vazhdimi i udhëtimit tonë drejt Tushemishtit, kohë e lirë për të konsumuar mëngjesin në Drilon.
 • Pas proçedurave doganore do ti drejtohemi qytetit të Ohërit ku do të kemi mundesi të vizitojmë Atraksionet turistike kryesore të këtij Qyteti, si Kalanë e Ohërit, Qytetin e Vjetër, Shëtitoren e cila shtrihet përgjatë liqenit. Gjithashtu do të keni mundësi të shëtisni me varkë në liqen për të shijuar një pejsazh mbreslënes të Qytetit.
 • Dreka e lirë në mënyre idividuale.
 • Pas dreke vazhdimi i udhëtimit drejt Strugës.
 • Akomodimi ne hotelin perkates.
 • Pasdite e lire per te vizituar qytetin. darka ne hotel.

Dita 2

 • Pas mëngjesit në hotel, nisemi drejt Mavrovës, rrugëtimi zgjat rreth 1 orë e 30 minuta.
 • Mbërritja në Mavrovë.
 • Kohë e lirë për Ski deri në orën 15:30.
 • Pas takimit me guidën tonë nisemi drejt Tiranës, ku do të kemi ndalesa të shkurtra gjatë rrugës.
 • Mbërritja në Tiranë në mbrëmje.

Tour Map

Calendar & Prices

Ture Të Ngjashme

Book This Tour

please, select date first

Login

Star Tours ju mundëson të vizitoni çdo atraksion turistik në Shqipëri dhe botë. Gjithashtu ofrojmë shërbimin VIP të transportit të udhëtarëve me mjetet më të reja dhe komode të transportit.

Adresa

Cel

Email