Korce – Voskopoje 2 Dite

Korce – Voskopoje 2 Dite

Çmimi

35.00

Kohëzgjatja

2 days

Max Persona

30

Mosha e Lejuar

0+

Përshkrimi

Korce - Voskopoje - Tushemisht - Drilon

Udhetimi behet ne datat me poshte:

 • 5-6, 6-7, 7-8, 12-13, 13-14, 19-20, 26-27 Mars

Akomodimi:

 • Hotel Grand (Në qendër të Korçës) (€35 me mengjes + €10 darka)
 • Hotel Kocibelli (Në qendër të Korçës) (€44 me mengjes + €10 darka)

Përfshihet:

 • Udhetitmi me autobus komod vajtje – ardhje.
 • Akomodimi ne hotel.
 • Mëngjesi.
 • Shoqërues Shqiptar.
 • Pishine dimerore, Sauna, Jacuzzi (Hotel Kocibelli)

Nuk Përfshihet:

 • Gjithcka qe nuk eshte permendur ne program.
 • Darka Opsionale 10€

Programi

Dita 1

 • Nisja nga Tirana në orën 06:30.
 • Per realizimin e transfertave nga Durresi duhen minimalisht 9 persona pjesemarres.
 • Vazhdim i udhetimit tone drejt Parkut Natyror ne Drilon me nje ndalese gjate rruges per pushim dhe kafe.
 • Vizite ne Tushemisht tek “Teto Ollga”.
 • Opsionale lundrim me varke ne Drilon.
 • Vazhdimi i udhetimit per ne Korce. Nisim vizitat ne pikat kryesore te qytetit: Bulevardi, Katedralja, Pazari i Vjeter, Mesonjetorja e Pare etj.
 • Akomodohemi ne hotel. Mbremje e lire.

Dita 2

 • Mengjesi ne hotel.
 • Me pas nisemi drejt Voskopojes.
 • Sapo mberrijme nisim vizitat dhe njohjen me historine e fshatit te Voskopojes. Ecim neper rruget e gurta per te prekur nga afer fshatin me kishat e njohura dhe natyren mbreselenese.
 • Konsumojme dreken me gatime tradicionale dhe me pas nisemi per ne Tirane.
 • Ndalese gjate rruges se kthimit.
 • Mberritja ne mbremje.

Tour Map

Book This Tour

please, select date first

Ture Të Ngjashme

Login

Star Tours ju mundëson të vizitoni çdo atraksion turistik në Shqipëri dhe botë. Gjithashtu ofrojmë shërbimin VIP të transportit të udhëtarëve me mjetet më të reja dhe komode të transportit.

Adresa

Cel

Email