Budva – Kotorr – Ulqin 2 Ditë

Budva – Kotorr – Ulqin 2 Ditë

Çmimi

55.00

Kohëzgjatja

2 days

Max Persona

30

Mosha e Lejuar

0+

Lloji i Turit

Përshkrimi

Udhetimi organizohet ne datat e meposhtme:

 • Shkurt: 12-13, 13-14, 19-20, 26-27 
 • Mars: 5-6, 6-7, 7-8, 12-13, 13-14, 19-20, 26-27 

Përfshihet:

 • Udhetitmi me autobus komod.
 • Akomodimi ne hotel.
 • Mëngjesi + Darka.
 • Shoqërues Shqiptar.
 • Pishine Dimerore.

Nuk Përfshihet:

 • Siguracioni i jetes ne udhetim.
 • Hyrjet ne monumente dhe muzeume. ( Citadela Budva 2.5 Euro, Shetitje me anije Kotor 5 Euro).
 • Taksa lokale e hotelit 1.5 Euro.

Programi

Dita 1

 • Nisja nga Tirana ne oren 06:30.
 • Kryerja e procedurave kufitare ne Muriqan.
 • Ndalese e shkurter per te konsumuar mengjesin.
 • Vazhdojme rrugen drejt Shen Stefanit ku do te bejme nje ndalese panoramike ne Ishullin e njohur Shen Stefan.
 • Vazhdojme drejt qytetit te Kotorit, i cilesuar si nje nga qytetet me te bukura ne Malin e Zi. Ne Kotor do te vizitojme Qytetin e Vjeter, Portin e Jahteve, Gjirin e Kotorit (Opsionale shetitje me anije ne Gjirin e Kotorit 5 euro/personi).
 • Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Kotor (individuale).
 • Pas vizitave ne Kotor, nisemi drejt Budves  per te vizituar Qytetin e Vjeter, kercimtaren e Budves, Portin e Jahteve. Qendrim ne Budva 1 ore e 30 min ose 2 ore.
 • Pas vizitave kryejme akomodimin ne hotel.
 • Darka ne Hotel.

Dita 2

 • Mengjesi ne hotel.
 • Pas konsumimit te mengjesit do te nisemi drejt Ulqinit, Vizitojme qytetin e vjeter te Ulqinit, Kalane, Kulla e Balshajve.
 • Nisja per ne kthim pasdreke.
 • Konsumimi i drekes ne Shkoder.
 • Mberritja ne Tirane.

Tour Map

Book This Tour

please, select date first

Ture Të Ngjashme

Login

Star Tours ju mundëson të vizitoni çdo atraksion turistik në Shqipëri dhe botë. Gjithashtu ofrojmë shërbimin VIP të transportit të udhëtarëve me mjetet më të reja dhe komode të transportit.

Adresa

Cel

Email