Beograd 3 Ditë

Beograd 3 Ditë

Çmimi

89.00

Kohëzgjatja

3 days

Max Persona

30

Mosha e Lejuar

0+

Përshkrimi

Udhetimi organizohet ne datat e meposhtme:

 • 5-7, 6-8, 12-14 Mars
 • 1-3, 23-25 Prill 
 • 1-3 Maj

Përfshihet:

 • Udhetitmi me autobus komod vajtje – ardhje dhe shetitjet.
 • Akomodimi ne hotel.
 • Mëngjesi gjate qendrimit në hotel.
 • Shoqërues Shqiptar.

Nuk Përfshihet:

 • Drekat dhe Darkat gjatë ditëve të udhëtimit.
 • Hyrjet ne muzeume, shetitjet me anije dhe gjithcka qe nuk eshte permendur ne kete program.
 • Siguracioni i shendetit.
 • Bileta e lundrimit me anije
 • Taksa e qendrimit ne hotel 1.35 Euro ne dite per person.

Programi

Dita 1

 • Nisja nga Tirana në orën 04:00.
 • Vazhdojme udhetimin ne drejtim te Kosoves dhe Shkupit.
 • Ndalesa te shkurtra gjate rruges.
 • Mberritja ne Beograd pasdite vone.
 • Akomodimi ne hotel.
 • Shetitje e lire per vizite sipas sugjerimit te guides.

Dita 2

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Vizitë në monumentet kryesore te qytetit si kisha e Shën Savës, Biblioteka Kombëtare, shëtitje në bulevardin kryesor “Kneza Millosha”, Parku i Pionierëve, Parlamenti i Serbisë, Bashkia e qytetit te Beogradit, Ura Branko edhe Ura e re e qytetit Ada, Parku Kalemegdan ku gjenden rrenojat romake te qytetit antik, Statuja e Fitores, Rruga kryesore tregtare e Beogradit Kneza Mihaila.
 • Do të shkojmë ne Novi Beograd për të vizituar parkun e Miqësisë, USCE, zyrat e Komitetit Qëndror të partisë Komuniste edhe “Bllokun” e Novi Beograd.
 • Në vazhdim do të shkojmë tek rruga e Shkodranëve “Skadarska Ulica”, ku do të qëndrojmë për të konsumuar drekën tek restorantet që gjenden aty.
 • Pas përfundimit të vizitave do të drejtohemi në qendrën tregtare USCE ku do të kemi kohë të lirë për shopping për rreth 2 orë.
 • OPSIONALE: Në mbrëmje lundrojmë me anije për rreth 2 orë në lumin Danub, ku nën atmosferën festive shijojmë pamjen që ofron qyteti i ndricuar gjatë natës.

Dita 3

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Nisja për në Tiranë.
 • Ndalesë e shkurtër në Prishtinë.
 • Pas vizitës në Prishtinë, nisja për në Tiranë.
 • Mbërritja në Tiranë gjatë darkës.

Tour Map

Book This Tour

please, select date first

Ture Të Ngjashme

Login

Star Tours ju mundëson të vizitoni çdo atraksion turistik në Shqipëri dhe botë. Gjithashtu ofrojmë shërbimin VIP të transportit të udhëtarëve me mjetet më të reja dhe komode të transportit.

Adresa

Cel

Email