TOP
Image Alt

Prage

Detajet e Turit

Udhetim 7 ditor
Cmimi 239 Euro
Vizitohen: Split – Zagreb – Graz – Viene – Prage – Karlovy Vary – Bratislave – Zadar
Data e Udhetimit:
25 Nëntor – 1 Dhjetor

►Dita e Parë:

Nisja nga Tirana ora 04:00. Udhetimi vazhdon gjate rivieres se Malit te Zi dhe Bregdetit Dalmat. Ndalesa dhe pushime gjate rruges.Vizite ne Split rreth dy ore ku vizitohet qendra historike e qytetit .Udhetimi vazhdon drejt Zagrebit. Akomodimi ne hotel ne Zagreb.

 

►Dita e Dytë:

Pas mengjesit ne hotel tur panaromik ne kryeqytetin kroat Zagreb dhe vizite ne monumentet historike te tij. Nisemi ne drejtim te Vjenes. Akomodimi ne hotel ne Vjene .

 

►Dita e Tretë:

Mengjesi ne hotel. Vizite ne qendrat me te bukura turistike te Vjenes, si Muzeu I Arteve te Bukura, Opera e Vjenes, Parlamenti, Bashkia e qytetit, Muzeu kryesor, Pallati Schonbrunn, Rezidenca e meparshme verore e familjes se Hasburgeve, Universiteti kryesor, Teatri Kombetar dhe Kisha Kushtimore, Holfburg-Rezidenca 600 vjecare e Hasburgeve. Mbasdite nisemi drejt Prages .Sistemimi ne hotel ne Prage.

 

►Dita e Katërt:

Mengjesi ne hotel. Vizitat turistike ne Prage do fillojne me lagjen Vysheherad, ku vizitohet kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombetar i Prages, kalohet neper sheshit te qytetit te ri. Me pas kalojme ne pjesen e qytetit te vjeter, vizitohet Kulla e Ores Astrologjike, kalimi nepermjet ures se Charlisit, e cila eshte e zbukuruar nga 30 statuja te stileve te ndryshme. Pasdite vizitë në qytetin piktoresk të Karlovy Vari-t. Fjetja ne Hotel ne Prage.

 

►Dita e Pestë:

Mengjesi ne hotel. Paradite vizite panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore te Prages, si: Harat Chani, Kisha e Loretos, Keshtjella e Prages ku ndodhet dhe selia zyrtare e presidentit, Basilika Brenda Keshtjelles dhe Galeria Kombetare, Katedralja Shen Vitus, Pallati Mbreteror dhe Rrugica e Arte. Nisja për në Bratislavë. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel Bratisllave

 

►Dita e Gjashte:

Vizitë e shkurtër në Monumentet Kryesore te qytetit të Bratislavës. Më pas, Nisja për në qytetin e Budapestit, në Hungari. Mbërritje gjatë mesditës. Vizitë me guidë ne dispozicion në pikat turistike më të bukura të Budapestit, si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës. Nisja për në Beograd. Sistemimi në Hotel.

 

►Dita e shtate

Mengjesi ne hotel . Vizite e shkurter ne Beograd dhe nisja per Tirane. Ndalese ne Prishtine. Mbritja ne Tirane.

 

NE CMIM PERFSHIHET:

*UDHËTIMI ME AUTOBUS

*AKOMODIM NË HOTELE 3* – 4*

*MËNGJESET PËR TË GJITHA DITËT E UDHËTIMIT

*SHOQËRUES SHQIPTAR GJATË QËNDRIMIT JASHTË SHQIPËRISË

 

NE CMIM NUK PERFSHIHET:

*GJITHCKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM

*HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME. (SCHONBRUNN 17 EURO, MUZEU I MBRETERESHE ELIZABETES (SISI) 13 EURO )

*SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM ( I KESHILLUESHEM )

 

POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3.99 – 11.99 VJEC PERFITON 50EURO ZBRITJE NESE AKOMODOHET ME DY TE RRITUR NE DHOME
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

 

SHENIM

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.

►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .

►NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA

►PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 20

►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

Leave a Reply

Do you have some comments or questions for us? We’d love to hear from you! Don’t be shy! Feel free to drop us a message!

You don't have permission to register