TOP
Image Alt

Mostar, Medjugore

Detajet e Turit

Udhëtim 2 ditor Medjugore Mostar – Ujëvara Kravica
Cmimi 55 Euro

Detajet e Turit

Udhëtim 2 ditor Medjugore Mostar – Ujëvara Kravica 55 Euro

Datat e nisjeve :

Çdo Fundjavë:

7-8 MARS , 14-15 MARS

 

PROGRAMI:

DITA E PARE : VIZITE NE PODGORICE – MOSTAR – MEDJUGORE

Nisja nga Tirana ne oren 5:00 te mengjesit .
Vazhdimi i udhetimit drejt pikes kufitare te Hanit te Hotit .Procedura doganore Pas kalimit ne territorin e Malit te Zi ndalesa e para do te jete Ujevaren Niagara ne Tuz  . Ndalese per kafe dhe fotografi.
Vazhdimi i udhetimit me pas drejt Bosnje Hercegovines.
Vizite në Mostar ose qyteti i Menekshesë ku do të kemi mundësinë të shohim:
– Uren e famshme te Mostarit
-Rrugen e famshme te mjeshterve te vjeter
-Xhamine e madhe
-Katedralen e betonte te Mostarit (e vetmja ne Europe)
Kohe e lire me pas per te shetitur ne qyetin e vjeter te Mostarit.
Pas vizites se Mostarit vazhdimi udhetimit per ne Medjugorje
Akomodimi ne hotel.

DITA E DYTE : PELIGRINAZH NE MEDJUGORJE – UJEVARA KRAVICA

Mengjesi ne hotel.
Pas mengjesit vizitojme Medjugoren ose vendi i Gospa Mira (Zonja e Paqes) si dhe Katedralen e Shenjtë te qytetit duke shijuar bukuritë e këtij vendi të bekuar.
Nisja me pas drejt vendit ku eshte shfaqur Shen Maria dhe ne statujen qe qan , vendi i mrekulllive per shume besimtare qe vijne nga shtetet te ndryshem te botes per te vizituar kete vend hyjnor.

Me pas vazhdojme viziten tone ne ujvarat e Kravicas ne nje nga mrekullite e natyres ne zonen e Medjugores.
Vazhdimi i udhetimit per ne kthim ne Tirane me ndalesa te shkurtra gjate rruges .
Mberritja ne Tirane ne darke.
Fundi i sherbimit tone .

 

NE CMIM PERFSHIHET

  • *TRANSPORTI KOMOD ME AUTOBUS
  • *HOTEL NE MEDJUGORE
  • *MENGJESI
  • *SHOQERUES GJATE GJITHE UDHETIMIT.

NE CMIM NUK PERFSHIHET

  • *DREKAT- DARKAT
  • *HYRJA NE UJEVAREN KRAVICA 5 EURO PERSONI
  • *SIGURACIONI I SHENDETIT NE UDHETIM ( I KESHILLUESHEM )
  • *HYRJA NEPER MUZEUME

 

Fëmijët
– 1 – 2.99 Vjeç —-> Falas
– Mbi 3 Vjeç —-> Pagesë e plotë
– Nëse nuk i ka mbushur 18 vjeç dhe udhëton me njërin ose asnjërin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

#Shënim
-Akomodimi në dhomë Teke (single) ka pagesë ekstra në varesi të hoteleve ku qëndrohet.
-Nëse krevati nuk do të jetë dopio, do të jenë dy krevatë tek të bashkuar.
-Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet).
-Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 3 ditë para.
-Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndersa pagesën e plotë deri në 7 ditë para nisjes.
-Në rast anullimi nga klienti pagesa e bërë është e pakthyeshme.
-Agjencia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sië janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

Leave a Reply

Do you have some comments or questions for us? We’d love to hear from you! Don’t be shy! Feel free to drop us a message!

You don't have permission to register