TOP
Image Alt

Dubrovnik, Budva, Kotor

Detajet e Turit

Udhëtim 3 ditor në Dubrovnik-Budva-Kotor 95 Euro

DATAT: 6-8 MARS , 21-23 MARS

DUBROVNIK – BUDVA – KOTORR

 

PROGRAMI:

Dita e pare : Tirane – Budva

Nisja ne oren 06:00 te mengjesit. Pas kalimit te pikes doganore Murriqan, ndalese per te konsumuar mengjesin. I drejtohemi Budves (qyteti me turistik i bregdetit te Malit te Zi, atje mund te shikoni Kalane e Qytetit te Vjeter dhe Portin e qytetit pjese te cilat priten te behen pjese e pasurive historike te UNESCO-s. ( Kemi mundesi te drekojme ne menyre fakultative Sugjerimi yne do jete gjithmone i pranishem). Me pas drejtohemi drejt qytetit te Dubrovnikut. Akomodimi
ne hotel. Darka ne hotel.

Dita e dyte: Dubrovnik

Pas mengjesit ne hotel nisemi viziten ne qytetin e vjeter te DUBROVNIKUT.Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut.  Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001. Pasdite kohe e lire per Shopping. Darka dhe Akomodimi ne hotel.

Dita e trete:Dubrovnik – Kotorr – Tirane

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Kotorrit. Vizite panoramike ne Kotorr: Kotorri eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.  Aty do kemi mundesite shohim Katedralen e St. Triphonit dhe Kishen e St. Nicolas si edhe pallatet e vjeter qe i kane rezistuar kohes. Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt Shqiptar.

Fundi i sherbimit tone .

 

NE CMIM PERFSHIHET

  • *UDHËTIMI VAJTJE-ARDHJE ME AUTOBUS KOMOD
  • *AKOMODIM NË HOTEL COMPASS
  • *MENGJESI + DARKA
  • *PERDORIMI I PISHINES DIMERORE
  • *GUIDE GJATE GJITHE UDHETIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET

  • *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
  • *TAKSA E QYTETIT 2.5 EURO PER PERSON
  • *ASGJE QE NUK ESHTE PERMENDUR NE PROGRAM
You don't have permission to register