TOP
Image Alt

4 Ditë tur në Stamboll – €95

Detajet e Turit

4 DITË €95 HOTEL ME 5*

4 DITE € 79 HOTEL ME 3*/4*

 

STAMBOLL – SELANIK

Datat : 13-16 shkurt , 5-8 mars , 12-15 Mars,  20-23 mars

 

PROGRAMI:

Dita e Parë: Nisja nga Tirana ne oren 22:30 ( 1 dite para dates se nisjes ) ne drejtim te pikes kufitare te Kapshtices. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Selanikut. Ndalesa gjate rruges per pushime dhe konsumin e drekes , vazhdojme udhetimin drejt Stambollit. Akomodimi ne hotel pasdite.

Dita e Dytë: Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti nga Hipodromi, Xhamia Blu , Kisha e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse, Sarajet e Sulltanit( TopKapi) . Kohe e lire ne Grand Baazar. Akomodimi ne hotel ne Stamboll.Opsionale , TURKISH SHOW .

Dita e Tretë:Mengjesi ne hotel. Nisim turin e vizitave ne akuariumin e Stambollit, Muzeu Historik Panorama 1453 , shetitje me anije ne Bosfor, vizite ne Dolma Bahce & ne shetitoren kryesore ( SHESHI TAKSIM ) . Qendrim i lire nen sugjerimin e guides . Akomodimi ne hotel .

Dita e Katërt: Mengjesi ne hotel, nisja drejt Selanikut. Vizite qytetit te Selanikut Kulla e Bardhe, Sheshi Aristoteli. Nisja drejt Tiranes. Mberritja ne Tirane ne oret e para te mengjesit.

Fundi i sherbimit tone !

Sugjerim : 

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

 

NE CMIM PERFSHIHET

  • *UDHËTIMI VAJTJE – ARDHJE ME AUTOBUS
  • *AKOMODIM NË HOTEL
  • *MËNGJESET PËR TË GJITHA DITËT E UDHËTIMIT.
  • *SHOQËRUES SHQIPTAR GJATË QËNDRIMIT JASHTË SHQIPËRISË.

NE CMIM NUK PERFSHIHET

  • *GJITHCKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM.
  • *HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME. (SARAJET E SULLTANIT 13 EURO, KISHA E SHEN SOFISE 13 EURO, SHETITJA ME ANIJE 7 EURO, AKUARIUMI 15 EURO, MUZEU I LUFTES 3 EURO, TURKISH SHOW NE ANIJE 30 EURO )
  • *SIGURACIONI JETES NE UDHETIM
You don't have permission to register