Stamboll

Përshkrim

Stambolli i njohur më parë si Konstandinopoja, është qyteti më i madh në Turqi dhe qendra ekonomike, kulturore dhe historike të vendit. Qyteti përshkon ngushticën e Bosforit dhe shtrihet si në Evropë ashtu edhe në Azi, me një popullsi prej mbi 15 milionë banorësh, që përbën 19% të popullsisë së Turqisë.

Me një këmbë në Lindje dhe tjetrën në Perëndim, Stambolli është destinacioni i përsosur me përzierjen magjepsëse të pamjeve, tingujve dhe ngjyrave. Admironi xhamitë madhështore, kishat atmosferike, muzetë intrigues dhe pallatet e Sulltanëve ose shkoni në ujërat e Bosforit për të shijuar peshk të freskët me pamje nga Deti i Zi. Eksploroni rrugët në Pazarin e Madh ose shijoni aromat marramendëse të Pazarit Egjiptian të Erëzave. Dhe zbuloni metropolin e momentit që ndodhet sot Stambolli me galeritë elegante të artit, restorantet e klasit botëror dhe klubet e natës elektrizuese. Ata janë të gjithë këtu në një enë shkrirjeje magjepsëse të një qyteti të madh të shekullit të 21-të.

Ture

Login

Star Tours ju mundëson të vizitoni çdo atraksion turistik në Shqipëri dhe botë. Gjithashtu ofrojmë shërbimin VIP të transportit të udhëtarëve me mjetet më të reja dhe komode të transportit.

Adresa

Cel

Email