Përshkrim

Pavarësisht nëse rrezet e diellit shkëlqejnë në tarracat e kafeneve të Bulevardit Saint-Germain, ose mjegullat melankolike të lumit Seine mbulojnë Katedralen Notre-Dame, Parisi ka një mënyrë për t’i dashuruar vizitorët. Lidhja e dashurisë mund të fillojë me Kullën Eifel, më pas vazhdon me shëtitje përgjatë rrugëve të gjera me pemë dhe në kopshtet formale luksoze.

Vizitorët joshen nga bukuria e qytetit. Çdo lagje shfaq tërheqjen e saj të veçantë. Lagjja Latine është një labirint magjepsës i rrugëve mesjetare dhe rrugicave të ngushta. Champs-Élysées gumëzhin nga energjia dhe pasioni. Jashtë qendrës së Parisit, Montmartre mbushet me hijeshinë e fshatit të botës së vjetër dhe shfaq të kaluarën e tij bohemiane.

Pasi shohin muzetë dhe monumentet, turistët kërkojnë surpriza të vogla, si restorantet me menutë e shkruara me dorë; rrugët me kalldrëm plot me dyqane dhe sheshe të stolisura me shatërvanë. Parisi ka një magji magjepse vetëm një vizitë mund të frymëzojë një pasion të përjetshëm.

Ture

Login

Star Tours ju mundëson të vizitoni çdo atraksion turistik në Shqipëri dhe botë. Gjithashtu ofrojmë shërbimin VIP të transportit të udhëtarëve me mjetet më të reja dhe komode të transportit.

Adresa

Cel

Email