Mavrovë

Përshkrim

Mavrova është një fshat dhe vendpushim turistik në rajonin malor perëndimor të Maqedonisë së Veriut. Mavrova është destinacion për turistët gjatë gjithë vitit për shkak të qendrës së saj të skijimit Zare Lazarevski, parkut kombëtar dhe liqenit. Ka shtëpi fundjave, bujtina dhe hotele që ofrojnë strehim për turistët gjatë gjithë vitit.

Për mbi 50 vjet bora, mikpritja, tradita dhe qetësia e sofistikuar kanë tërhequr entuziastët e sporteve dimërore nga e gjithë Evropa në qendrën e skijimit në Mavrovë. Sezoni i dimrit, i cili zgjat nga dhjetori deri në prill ofron mundësi për të gjithë: shëtitës, alpinistë, gustatorë dhe adhurues të kulturës.

Vendpushimi i skive krenohet me pamjet më të mrekullueshme dhe pistat e skive të mirëmbajtura në lartësinë 1255 m deri në 1860 m mbi nivelin e detit duke ofruar kushte të shkëlqyera për ski në dëborë natyrore dhe teknike. Ofrohen mundësi të ndryshme dhe ideale për skiatorë rekreativë, profesionistë si dhe fillestarë.

Ture

Mavrovë Strugë Ohër 2 Ditë
2 days30
2
Ne kete tur dy ditor keni mundesine te vizitoni qytetet Shqipetare ne Maqedonine e Veriut Struga dhe Ohri duke mberritur ne Mavrovën e zbardhur nga bora.
45.00
Explore

Login

Star Tours ju mundëson të vizitoni çdo atraksion turistik në Shqipëri dhe botë. Gjithashtu ofrojmë shërbimin VIP të transportit të udhëtarëve me mjetet më të reja dhe komode të transportit.

Adresa

Cel

Email