Madrid

Përshkrim

Madridi është një metropol modern që ofron një shije të Spanjës së vërtetë, plot energji dhe i mbushur me atraksione kulturore. Rrugët e gjera janë të mbingarkuar nga trafiku, por parqet e bukura thyejnë shtrirjen urbane.

Madridi është një qendër e jetës shoqërore me një kulturë kafenesh dhe jetë nate plot gjallëri. Qyteti gumëzhin nga aktiviteti dhe ka kaq shumë gjëra për të parë e për të bërë sa turistët do të jenë të llastuar për të zgjedhur. Muzeu Prado i klasit botëror shfaq një sërë kryeveprash të krijuara gjatë Epokës së Artë të Spanjës dhe Pallati Mbretëror i shekullit të 18-të rivalizon Château de Versailles në Francë.

Mbrëmja merr jetë nga madrilenët që dalin në qytet dhe paseo por la noche (shëtitja në mbrëmje) është një ritual i dashur. Kryeqyteti i Spanjës krenohet me një sërë monumentesh historike dhe muzeumesh arti, si dhe kopshte të këndshme dhe sheshe publike. Udhëtarët e zgjuar vijnë në Madrid gjatë pranverës ose vjeshtës për të përfituar nga moti më i butë dhe jo gjatë verës kur vapa është shtypëse.

Ture

Udhetim në Madrid 4 ditë
4 days30
5
Udhetim me avion dhe qendrim 4 dite ne Madrid, ku ju jepet mundesia te vizitoni te gjitha atraksionet turistike te qytetit.
329.00
Explore

Login

Star Tours ju mundëson të vizitoni çdo atraksion turistik në Shqipëri dhe botë. Gjithashtu ofrojmë shërbimin VIP të transportit të udhëtarëve me mjetet më të reja dhe komode të transportit.

Adresa

Cel

Email