Kolashin

Përshkrim

Kolasin është qytet në veri të Malit të Zi. I themeluar nga turqit në shekullin e 17-të, ky qytet i vogël është një nga vendet që duhen vizituar në Mal të Zi. Nodhet në 954 m lartësi dhe ofron pushime të shkëlqyera si në dimër ashtu edhe në verë për shkak të lartësisë mbi nivelin e detit dhe klimës së favorshme.

Resorti i skive Kolašin ndodhet në 1450m mbi nivelin e detit dhe është vetëm 15 minuta larg nga qyteti i Kolashin. Ndodhet në rajonin më të ruajtur nga pikëpamja mjedisore të Evropës Juglindore dhe është i njohur për sasi të mëdha të reshjeve të borës në dimër dhe një numër ditësh me diell në verë, gjë që e bën atë vendin ideal për pushime në çdo periudhë të vitit.

Në Kolasin gjenden shtigje të shumta skijimi sipas standardeve më të larta, ski-lift moderne, teleferikë me pamje spektakolare të shpateve të malit Bjelasica, etno-vila, kafene dhe restorante ku mund të shijoni specialitetet gustator të Kuzhina malazeze.

Ture

Login

Star Tours ju mundëson të vizitoni çdo atraksion turistik në Shqipëri dhe botë. Gjithashtu ofrojmë shërbimin VIP të transportit të udhëtarëve me mjetet më të reja dhe komode të transportit.

Adresa

Cel

Email