Dubai

Përshkrim

Dubai është qyteti më i populluar në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe kryeqyteti i Emiratit të Dubait. I themeluar në shekullin e 18-të si një fshat i vogël peshkimi, qyteti u rrit me shpejtësi në fillim të shekullit të 21-të në një metropol kozmopolit me fokus në turizëm dhe mikpritje. Dubai është një nga destinacionet turistike më të njohura në botë. Ai ka hotelin e dytë me pesë yje dhe ndërtesën më të lartë në botë, Burj Khalifa.

Një nga shtatë emiratet që përbëjnë Emiratet e Bashkuara Arabe, Dubai është shtëpia e afro 200 kombësive dhe ofron një përvojë vërtet të paharrueshme për të gjithë vizitorët. Qoftë në brigjet e përroit, qoftë në majë të Burj Khalifa Dubai jeton dhe merr frymë me një ndjenjë mundësie dhe inovacioni. Dhe me një vijë bregdetare të pashembullt, shkretëtirë të bukur dhe peizazhe të mrekullueshme të qytetit, kujtimet thjesht presin të bëhen këtu.

Ture

Udhëtim në Dubai 5 Ditë
5 days30
14
Shijoni bukurite e Dubait ne 5 dite te mbushura plote aventura. Ne keto dite keni mundesine te shijoni: plazhet, dunat e reres ne shkretetire dhe luksin e qytetit.
0.00
Explore

Login

Star Tours ju mundëson të vizitoni çdo atraksion turistik në Shqipëri dhe botë. Gjithashtu ofrojmë shërbimin VIP të transportit të udhëtarëve me mjetet më të reja dhe komode të transportit.

Adresa

Cel

Email